Інтернет став звичною частиною життя й невіддільним елементом навчання. Сьогодні завдяки онлайн-середовищу діти можуть навчатися за будь-яких умов й отримувати доступ до великої кількості корисної інформації. Інтернет дарує можливості, тому не варто ставитися до активного онлайн-життя учнів негативно.
Але й не потрібно забувати, що разом з перевагами існують певні ризики, наприклад, кібербулінг. Кібербулінг — це використання онлайн-контенту або онлайн-спілкування, щоб принизити, переслідувати, залякувати або погрожувати дитині. Якщо ваші учні стикаються з проблемою кібербулінгу, важливо, щоб вони не боялися розповісти про це вам і знали, що можуть отримати допомогу в будь-якій ситуації.
Як зрозуміти, що дитина піддається кібербулінгу?
Вам здається, що учень/учениця стали жертвою кібербулінгу? Ось простий алгоритм дій:
Не зліться, що учень/учениця менше часу приділяють навчанню. Спробуйте поговорити про їхні почуття та проблеми.
Допоможіть зміцнити впевненість учня/учениці. Хваліть на уроках, коли учень/учениця робить навіть незначні успіхи в навчанні.
Розкажіть батькам про свої підозри, що учень/учениця піддається кібербулінгу. Поясніть, що дитина не винна у цьому. Пам’ятайте, що дитині потрібна допомога та підтримка, а не стрес і сварки через оцінки.
Будьте відкритими до спілкування та час від часу запитуйте про справи. Це допоможе налагодити контакт і довіру між вами.
Якщо ваші підозри справдилися, допоможіть учню/учениця захиститися від подальших образ. Разом зробіть скріншоти негативних коментарів чи погроз, заблокуйте кривдників та повідомте в службу підтримки соцмережі, де відбувалося спілкування.
Також рекомендуємо звернутися по допомогу в чатбот «Кіберпес» і розповісти про нього учням. Цей чатбот доступний у Telegram і Viber. З його допомогою можна дізнатися, як самостійно видалити образливі матеріали з соціальних мереж, а також куди звернутися по допомогу.
Чатбот дає таку інформацію:
Пам’ятайте, діти повинні знати, що таке приватність, і поважати інших у мережі. Рекомендуємо вам провести урок на цю тему в класі.
Також ви можете отримати більше інформації про кібербулінг в освітньому середовищі на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid.
We use Cookie files to provide you better navigation system on our website. For more information, follow the link «Privacy policy». By continuing to use our site, you automatically agree to the use this technology.
Privacy policy