Дотримуйтеся основних правил безпеки, які допоможуть захистити себе та учнів від шахраїв в інтернеті.
Шахрайство в соціальних мережах
Учителі та батьки мають поговорити з дітьми про те, з ким можна спілкуватися, а кого краще уникати, і якою інформацією ділитися.
Важливо пояснити учням, що будь-яке фото, надіслане в месенджерах чи соціальних мережах, залишається в мережі назавжди. Небезпечно також викладати фотографії зі школи та дому, вказуючи геолокацію. Не можна вказувати справжнє ім’я та прізвище — краще використати нікнейм.
Добре працює «правило бігборду». Попросіть учня/ицю уявити, що біля школи стоїть великий бігборд, який транслює його/її листування чи опубліковані фото. Чи йому/їй буде комфортно, якщо вміст соцмереж побачить найближче коло людей? Отже, варто подумати, що варто відправляти малознайомим чи зовсім незнайомим людям.
Оскільки соціальні мережі є платформою для комунікації більшості учнів, цілком можливо, що цим скористаються шахраї. Однією з найбільш популярних схем шахрайства є поширення посилань на статті з приголомшливими заголовками про знаменитостей, натискання на які зазвичай перенаправляє користувачів на шкідливі вебсайти.
Окрім цього, шахраї можуть зв’язуватися зі своїми жертвами безпосередньо через повідомлення, надсилаючи пропозиції взяти участь у конкурсах або розіграшах. Таке посилання може спрямувати користувача на шахрайський вебсайт для інфікування шкідливим програмним забезпеченням або перехоплення конфіденційної інформації.
Створення фальшивого акаунта
Пошук романтичних стосунків також давно перейшов в онлайн, а платформи онлайн-знайомств стали зручним майданчиком для шахраїв. Однак зловмисники не обмежуються тільки сайтами та застосунками для знайомств, часто вони шукають своїх жертв у соцмережах і зв’язуються з ними через особисті повідомлення. Особливо легкою ціллю для шахраїв стають підлітки, які через брак досвіду або недостатній рівень цифрової грамотності можуть піддаватися маніпуляціям.
Зловмисники можуть видавати себе за людину, яку підліток вважає привабливою. Потім вони слідкують за своєю жертвою, допоки не досягнуть мети, — виманювання коштів або інтимного контенту для подальшого шантажу.
Як захиститися від шахрайств в інтернеті?
We use Cookie files to provide you better navigation system on our website. For more information, follow the link «Privacy policy». By continuing to use our site, you automatically agree to the use this technology.
Privacy policy