Портал в режимі тестування та наповнення

Словник

Поділитись:

спосіб доступу до інтернету, який дозволяє обмінюватися більшою кількістю даних порівняно зі стандартом DSL (цифрова абонентська лінія). Перевага технології полягає в різних швидкостях прийому та передачі даних. Для користувача це зручно тому, що зазвичай обсяг інформації, яка отримується з інтернету, набагато вища за ту, що надсилається до нього.

бездротова мережева технологія, що дозволяє передавати дані між пристроями, які розміщені поруч, але фізично не з'єднані: наприклад, між смартфоном і ноутбуком, або між смартфоном та бездротовими навушниками.

це колекція веб-сайтів, навмисно прихована від пошукових систем. Ці сайти вимагають спеціального програмного забезпечення, конфігурації, шифрування або авторизації для доступу до них. Дарк-веб становить дуже маленьку частину діп-вебу (“глибокої павутини”) і зазвичай використовується для незаконної онлайн-діяльності.

тип хакерської атаки, при якій велика кількість запитів одночасно надсилається до цільового сервера, призводячи до перевантаження та відмови у обслуговуванні. Метою таких атак є припинення нормального функціонування сайтів, застосунків та інших ресурсів.

розміщений під поверхнею інтернету, до якого можна отримати доступ через пошукові системи. Вміст діпвебу невидимий для пошукових систем. Тут є вміст особистих поштових профілів, профілів у соціальних мережах та банківських рахунків в інтернеті.

надзвичайно реалістичне, хоча і фальшиве, зображення або відео, на якому реальна особа робить чи говорить щось, чого він/вона насправді не робили або не говорили. Діпфейки створюються за допомогою програмного забезпечення, яке спирається на велику кількість фотографій чи записів людини. Діпфейки використовуються для створення фальшивих новин, порнографічних відео знаменитостей та шахрайства.

система навігації по всьому світу, що використовує супутники для точного визначення місця розташування. GPS необхідний для роботи сервісів, заснованих на визначенні місця розташування.

або апаратний пристрій, встановлений на клавіатурі, або шпигунське програмне забезпечення для запису кожного натискання (або послідовності натискань) на клавіатурі. Keylogger записує все, що користувач вводить, включаючи електронну пошту, імена користувачів, паролі, номери кредитних карт і/або банківських рахунків, з метою крадіжки інформації.

програмне забезпечення, яке перешкоджає роботі комп'ютера, збирає конфіденційну інформацію або отримує доступ до приватних комп'ютерних систем.

технологія, яка дозволяє підключити зовнішній електронний пристрій до комп'ютера. USB використовуються в основному на персональних комп’ютерах, але їх також можна зустріти на таких пристроях, як смартфони, комп'ютерні миші, клавіатури, сканери, принтери та цифрові камери.

єдиний локатор ресурсів (uniform resource locator) є цифровою адресою файлу чи веб-сторінки. Наприклад, URL-адреса домашньої сторінки Кіберполіції це https://cyberpolice.gov.ua.

 

 

послуга, яка дозволяє мати приватне з'єднання під час використання загальнодоступної мережі. VPN часто використовується для приховування вашого місцезнаходження, надаючи приватний шлях між комп’ютером та веб-сайтами, які ви відвідуєте в Інтернеті. Це означає, що ваше місцезнаходження не буде видно під час перегляду в Інтернеті.

це мережева технологія, яка використовує радіохвилі для забезпечення високошвидкісного Інтернету та мережевих з'єднань без фізичного провідного з'єднання між відправником та одержувачем.

зображення, що візуально представляє учасників онлайн-чату, соціальної мережі, форумів, ігор тощо.

фізичні компоненти комп'ютера, такі як схема, екран або клавіатура та ін.

заходи компанії або установи, які зосереджуються на безпеці та правах користувачів під час дизайну, розробки та впровадження онлайн-продуктів та послуг. Ініціативи мають на меті сприяти підвищенню стандартів безпеки користувачів.

спосіб обміну інформацією, що дозволяє користувачам інтернету поширювати та завантажувати контент. Отримати необхідні файли можна від користувачів, що їх поширюють.

віртуальний журнал, створений користувачем(-ами) інтернету. Дописи блогу називаються «постами», вони містять текст і зображення та публікуються один за одним, у хронологічній послідовності. На сьогодні багато служб новин мають свої блоги та закликають читачів стежити за ними. Блог може мати головну тему, наприклад, «Поради з виховання дітей» або містити думки автора про події навколо.