Портал в режимі тестування та наповнення

Соціальна інженерія

Поділитись:

Що слід знати про інструменти психологічної маніпуляції, які застосовують шахраї.

Соціальна інженерія - це використання маніпуляційних та обманювальних технік з метою отримання неправомірного доступу до конфіденційної інформації або виконання певних дій, що можуть завдати шкоди Вам або Вашому пристрою. Це може виявлятися в різних формах, включаючи піддавання людей впливовим або обманливим способом, щоб отримати доступ до їхніх паролів, фінансових даних або інших конфіденційних відомостей.

Види соціальної інженерії:

  1. Фішинг (від англ. (від англ. phishing – риболовля): це метод вчинення кіберзлочину, спрямований на отримання конфіденційних даних користувача, таких як паролі, банківські дані чи інша особиста інформація, шляхом обману, використання маніпулятивних технік шляхом надсилання електронних листів, текстових повідомлень, в які зашифровано шкідливе програмне забезпечення.
  2. Підміна ідентичності: правопорушники можуть використовувати інформацію про особу, яка має високий рівень довіри в компанії або підробити її документи чи службовий обліковий запис для отримання доступу до робочої мережі чи виконання інших протиправних дій.

Методи захисту від соціальної інженерії:

  1. Навчання та підвищення свідомості: організації та користувачі повинні бути свідомі таких загроз і навчатися розпізнавати маніпуляційні та обманювальні техніки.
  2. Перевірка ідентичності: перед передачею конфіденційної інформації або виконанням важливих дій завжди перевіряйте ідентичність особи чи організації, яка звертається до Вас з проханням про передачу такої інформації.
  3. Використання багаторівневих аутентифікаційних методів: для захисту аккаунтів використовуйте багаторівневу автентифікацію, таку як введення пароля та використання підтверджень за допомогою SMS або аутентифікаційних додатків, тощо.
  4. Підвищення рівня безпеки збереження інформації: забезпечте, щоб важливі дані були зашифровані і захищені паролями та доступні тільки обмеженому колу осіб.

Соціальна інженерія є складною, але реальною загрозою для організацій та користувачів. Шлях до захисту від нього полягає в поєднанні технічних заходів безпеки з усвідомленням і розумінням основних принципів захисту від нього.