Портал в режимі тестування та наповнення

Як подбати про власну безпеку на робочому місці?

Поділитись:

Подбайте про свою безпеку, використовуючи надійні паролі, безпечні з’єднання Wi-Fi та Bluetooth й оновлюючи антивірусне програмне забезпечення. Це базові необхідні кроки для кожного співробітника. 

  • Паролі та автоматичне блокування екрана

Створюйте надійні паролі. В ідеалі вони повинні містити літери (включно з великими), цифри, символи і складатися не менше ніж із 16 знаків. Не використовуйте той самий пароль для свого комп’ютера, онлайн-банкінгу, соціальних мереж і важливих для вас програм. Якщо хакер отримає один такий пароль, він матиме доступ до всього іншого з його допомогою.

Існують програми для керування паролями, які запам’ятовують усі ваші паролі, особливо корисні, якщо ви створили різні паролі для різних облікових записів. Ці програми також пов’язані з ризиком. Якщо хтось зможе дізнатися пароль до цієї програми, то матиме доступ до всіх інших ваших паролів.

Ми можемо відволікатися від роботи на каву чи розмову з колегами, важливий дзвінок чи обід. Проте не завжди вимикаємо комп’ютер, адже на ньому відкрито багато робочих документів, вкладок у браузері, активних завантажень тощо.

Тому, окрім паролів, не забувайте також, що комп’ютери й мобільні телефони потрібно блокувати вручну. Один з варіантів на комп’ютерах з Windows — натиснути одночасно на клавіатурі комбінацію клавіш Win+L. На MacOS це залежить від пристрою та версії операційної системи. Рекомендуємо натиснути на Яблуко — Lock Screen. На мобільних зазвичай потрібно просто короткочасно натиснути на кнопку ввімкнення

  • Двофакторна аутентифікація

Двофакторна аутентифікація є важливим рівнем захисту, окрім типового пароля. Вона зменшує ризики стати жертвою компрометації, оскільки злочинцям потрібен доступ не лише до пароля вашого облікового запису, але й додаткового методу безпеки, щоб отримати доступ до облікового запису. Як її налаштувати та встановити, можете переглянути в цьому розділі. 

  • Служби Bluetooth, Wi-Fi і локації

Вимикайте Bluetooth і Wi-Fi, коли не користуєтеся ними: пам’ятайте, що вони можуть дозволити іншим людям доступ до ваших пристроїв. Вимикайте також служби визначення місцезнаходження, коли вони не використовуються: дані GPS можуть повідомляти вебсайтам і стороннім особам, де ви перебуваєте.

  • Підозрілі посилання та вкладення

Не натискайте підозрілі посилання чи вкладення в електронних листах, навіть якщо вони виглядають так, ніби їх надіслав вам друг. Ці посилання або вкладені файли можуть розмістити віруси, шпигунське або шкідливе програмне забезпечення на вашому комп’ютері та поставити під загрозу його безпеку. Запитайте себе: «Чи надіслав би мені це друг або колега? Це схоже на них?» 

Якщо сумніваєтеся, зателефонуйте своєму другу або напишіть окремого електронного листа, щоб перевірити. В іншому випадку — видаліть лист. 

Багато компаній проводять тестові розсилання спамових чи фішингових повідомлень для перевірки уважності та навичок працівників. Тому будьте уважними і, якщо бачите підозрілі листи чи розсилки, повідомляйте колегам з технічного відділу. 

  • Веб-камери

У вас є вебкамера? Хоче може здатися, що це малоймовірно, що її ввімкнуть без вашої згоди, проте це можливо. Індикатор на вебкамері засвітиться, якщо це станеться, але не обов'язково. Для додаткової безпеки затуліть вебкамеру знімною стрічкою, коли ви нею не користуєтеся, або просто закрийте ноутбук.

  • Оновлення та резервне копіювання системи

Оновлення системи та програмного забезпечення важливі. Вони часто усувають відомі проблеми та додають нові функції безпеки. Робіть це, щойно оновлення стануть доступними.

  • Антивірусне забезпечення

Від зараження шкідливими програмами (які часто для простоти називають вірусами) захищають передусім оновлення операційної системи та всіх програм, а також робота з облікового запису без прав адміністратора. 

Антивіруси захищають наші пристрої від відомих масових вірусів. Багато відомих антивірусних компаній випускають безкоштовні домашні версії програм. Платні версії часто містять більш гнучкі опції налаштування. Проте не варто встановлювати піратську копію антивірусу, інакше швидше за все ви встановите вірус на пристрій.

Який антивірус найкращий?

  • Завантажений з офіційного сайту розробників.
  • Регулярно автоматично отримує оновлення антивірусних баз і самого антивірусного програмного забезпечення.
  • Можна налаштувати регулярну повну перевірку пристрою.
  • Від відомої компанії (не з росії).

Нам найчастіше трапляються антивіруси таких виробників: ESET, BitDefender, Avast, MalwareBytes. Перед покупкою антивірусу рекомендуємо скористатися безкоштовним пробним періодом, щоб зрозуміти, чи він вам підходить.

Встановіть антивірусне програмне забезпечення та програмне забезпечення безпеки в Інтернеті, щоб захистити свій комп’ютер від вірусів, шпигунського та шкідливого програмного забезпечення. Підтримуйте актуальне програмне забезпечення для захисту від вірусів — заплануйте для цього автоматичні оновлення. Переконайтеся, що ви вибрали хороший продукт, але все одно дотримуйтеся стратегій, описаних вище: жодне програмне забезпечення безпеки не є на 100 % захищеним від збоїв.

  • Робіть резервні копії даних 

Резервне копіювання даних — базове правило раз на тиждень. Тільки уявіть, що ви можете втратити всі свої дані! Тому для запобігання цьому створюйте резервні копії найважливіших файлів на зовнішній USB-пристрій або жорсткий диск чи скористайтеся для цього хмарними сервісами, хоча, можливо, вам доведеться додатково заплатити за зберігання, якщо у вас багато даних для резервного копіювання.

Найкращою практикою є зберігання всього, над чим ви зараз працюєте, принаймні раз на п’ять хвилин, це допоможе гарантувати, що ви не втратите роботу чи дані.

  • Стежте за своїми пристроями

Телефони та планшети легко загубити. Ніколи не залишайте їх без нагляду та спробуйте розробити процедуру, щоб перевіряти, де ваш пристрій, щоразу, коли ви кудись йдете.

Дбайте про власну цифрову репутацію

Як інтернет-користувачі, ми залишаємо велику кількість цифрових слідів. Не забувайте дотримуватися правил приватності в соціальних мережах, не ділиться приватною інформацією та завжди перевіряйте інформацію, яку хочете поширити. Дотримання цих правил також важливе і для цифрової репутації загалом, тобто цифрового сліду працівника. Так, при працевлаштуванні перевірка соціальних мереж, інформації про кандидата є початковими етапами розгляду вас на ту чи іншу позицію. Тому онлайн-безпека — це також запорука вашого іміджу та репутації в робочому середовищі.