Поліцейські Запорізької, Чернігівської, Кіровоградської, Волинської та Закарпатської областей розповіли учням про поширені небезпеки в онлайн-середовищі, зокрема про різновиди кібербулінгу, а також пояснили важливість кібергігієни, як дієвого способу захисту від цих негативних явищ.
Правоохоронці розповіли дітям про кібербулінг (англ. cyberbullying). Пояснили, що це - агресивна і цілеспрямована дія, яка здійснюється за допомогою електронних засобів зв'язку, таких як інтернет, соціальні мережі, мобільні телефони тощо. Її метою є завдати шкоди або принизити іншу людину, найчастіше дитину чи підлітка. Це можуть бути образи, погрози, поширення неправдивої інформації або приватних фотографій та відео без дозволу.
Кіберполіцейські наголосили, що систематичне інтернет-цькування може спричинити серйозні психологічні наслідки, включаючи тривожність, зниження самооцінки, проблеми зі сном, депресію та інші негативні наслідки.
Також правоохоронці застерегли учнів від інших форм онлайн-загроз, зокрема кібергрумінгу. Зловмисники налагоджують довірливі відносини з дітьми, зазвичай видаючи себе за інших людей, і в подальшому маніпулюють з метою сексуальної експлуатації. Наприклад, просять надіслати фотографій чи відео відвертого характеру, а іноді навіть намагаються зустрітися з дитиною в реальному житті. Наслідки подібного спілкування можуть бути трагічними.
Крім цього, поліцейські також розповіли слухачам про проєкт «Брама». Ця ініціатива розрахована на різні вікові категорії і містить практичні рекомендації та інструменти для захисту від кіберзагроз, фейків і дезінформації.
Не оминули правоохоронці увагою і загрози перебування дітей в деструктивних та суїцидальних онлайн-спільнотах. Разом з колегами з Ювенальної поліції України кіберполіцейські розповіли учасникам освітнього процесу про небезпеку вербування до подібних спільнот агентами країни-агресора.
У Запоріжжі зустріч правоохоронців з учнями обласного центру та дітьми, які виїхали з тимчасово окупованих ворогом Запорізької, Василівської, Михайлівської та Пологівської громад області, проходила у приміщенні бомбосховища через загрозу ворожих обстрілів. Кіберполіцейські розповіли молодим українцям про важливість дотримання кібергігієни та захисту персональних даних, особливо в умовах воєнного стану.
«В умовах війни кіберполіція відіграє ключову роль у захисті дітей в цифровому просторі. Для цього ми співпрацюємо з освітніми закладами та громадськими організаціями і систематично проводимо заходи для підвищення кіберграмотності серед дітей та підлітків. Адже лише спільними зусиллями можливо допомогти дітям зрозуміти як позитивні, так і негативні сторони користування ґаджетами, інтернетом та соціальними мережами», - підсумував проведені заходи начальник Департаменту кіберполіції Національної поліції України Юрій Виходець.
З нагоди Для захисту дітей кіберполіцейські вкотре звертаються до батьків з проханням дотримуватись базових правил, які допоможуть захистити дітей від кібербулінгу та інших онлайн-загроз:
Департамент кіберполіції
Національної поліції України
Ми використовуємо Cookie-файли щоб забезпечити Вам кращу навігацію на нашому веб-сайті. Для отримання більш детальної інформації, перейдіть за посиланням «Політика конфіденційності». Продовжуючи використовувати наш сайт, Ви автоматично погоджуєтеся з використанням даних технологій.
Політика конфіденційності