Портал в режимі тестування та наповнення

Дрони та протидія ІПсО: кіберполіція долучилася до проведення літньої школи зі штучного інтелекту для студентів

Поділитись:

Мінцифри за сприяння Департаменту кіберполіції організували хакатон «AI for Defence: Drones, Security, and Disinformation». Українські студенти освоїли застосування штучного інтелекту в оборонних технологіях та розробили власні інноваційні рішення для захисту країни.

На заході провідні фахівці з бізнесу, освіти та державного сектору навчали молодь за трьома основними напрямками: складання дронів, розробка програмного забезпечення для роботів і створення систем для боротьби з дезінформацією.

«Штучний інтелект уже працює на полі бою та захищає українців у кіберпросторі. Він допомагає знищувати ворожу техніку, розміновувати українські землі й виявляти російські фейки та ІПСО. Таких AI-рішень буде більше. На літній школі ми побачили, наскільки українській молоді цікаві оборонні технології. Усього ми отримали майже 600 реєстрацій слухачів з усієї країни — від Львова до Запоріжжя. Це молоде покоління талановитих інженерів-інноваторів, здатних створити ефективні технології, які збережуть життя тисяч українських захисників», — підкреслив Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації.

Під час навчання учасники дізналися, як зібрати FPV-дрон і застосувати штучний інтелект для виконання бойових завдань роботами. Студентам також надали практичні поради щодо створення інформаційних систем для протидії фейкам та ворожій пропаганді. 

«Штучний інтелект оптимізує і пришвидшує боротьбу з потоками російських ІПсО. Кіберполіція активно використовує AI-інструменти для збору інформації, аналізу кіберзагроз та виявлення дипфейків. Проте ми постійно шукаємо нові ШІ-рішення, щоб ще ефективніше оберігати українців від російської пропаганди. Під час літньої школи ми почули багато свіжих ідей щодо використання ШІ в кібербезпеці. Деякі з них переможці зможуть реалізувати на стажуванні в нашому департаменті», — зазначив Начальник Департаменту кіберполіції Національної поліції України генерал поліції третього рангу Юрій Виходець.

У підсумку кілька студентів розробили власні технології в рамках хакатону. Серед інновацій, зокрема, були: технологія для знищення ворожих дронів, робот-камікадзе, браслет з голосовим ШІ-помічником для надання першої медичної допомоги в бойових умовах тощо.

Переможцями хакатону стали:

  • у напрямі Disinformation — команда Late Days із системою для визначення шкідливих джерел інформації на основі текстового аналізу;
  • у категорії Hardware — команда Cicada, яка розробила спеціальну плівку для маскування дронів від ворожих радарів;
  • у напрямі Software — команда K-pilot із технологією автоматичного наведення дронів на рухому ціль.

Літня школа організована Мінцифрою за сприяння Департаменту кіберполіції Національної поліції України спільно з КПІ ім. Ігоря Сікорського, Львівською політехнікою, Харківським національним університетом радіоелектроніки у співпраці з OSINT-агенцією Molfar і компаніями Osavul та IT-Enterprise.

 

Департамент кіберполіції

Національної поліції України