Портал в режимі тестування та наповнення

Кібергігієна під час війни

Поділитись:

Кібергігієна стала ще важливішою під час першої повномасштабної кібервійни. В умовах інформаційно-психологічних атак варто дотримуватися правил  онлайн-безпеки, залишатися пильними та обережними.

Правила інформаційної гігієни на цифровому фронті під час війни

Зараз у соцмережах і медіа багато фейків та дезінформації. Усе це вороги роблять для того, щоб українці втратили віру в перемогу й опустили руки. 

Тож просимо дотримуватися правил, які допоможуть вам вистояти під час інформаційної атаки окупантів:

  1. Користуйтеся офіційними джерелами інформації (зібрали їх тут),а також офіційними сторінками держслужбовців та органів місцевого самоврядування. 
  2. У жодному разі не ведіться на рекламні дописи в соцмережах із псевдосторінок СБУ чи інших держустанов. Їх публікує ворог, щоб викликати у вас довіру. Перевіряйте офіційні сторінки установ на достовірність такої інформації. 
  3. У жодному разі не поширюйте інформацію про переміщення українських військ, так ви здаєте позиції ворогу!
  4. Поширюйте правду про війну, яку веде рф в Україні, у своїх соцмережах. Пам'ятайте: вони теж є інформаційною зброєю проти ворога! 
  5. Робіть дописи для своєї аудиторії в соцмережах, спілкуйтеся зі знайомими адміністраторами груп і каналів в інших країнах та поширюйте інформацію через них. Поширюйте правду до росіян, оскільки там повністю обмежений доступ до правдивої інформації.
  6. Підтримуйте «гігієну своїх пристроїв»: блокуйте пристрої щоразу після закінчення роботи, встановлюйте застосунки лише з офіційних сервісів, не користуйтеся невідомим Wi-Fi. 
  7. Захистіть свої соцмережі: встановлюйте складні паролі, не додавайте в друзі невідомі акаунти, увімкніть двоетапну автентифікацію.
  8. Підтримуйте дух нашої армії! Пишіть слова подяки, підбадьорюйте українців!
  9. Долучайтеся до проєкту "BRAMA" та продидійте пропаганді ворога разом із тисячами українців.