Портал в режимі тестування та наповнення

Нові публікації

Кіберполіція застерігає українців від шахрайств у популярному месенджері

Злочинці зламують облікові записи користувачів месенджера та розсилають контактам жертв повідомлення з фішинговими посиланнями про нібито отримання грошової допомоги від держави або міжнародних організацій. У такий спосіб зловмисники отримують банківські дані потерпілих.

Кібербезпека в соціальних мережах: що варто знати, щоб уникнути злому й інших небезпек

Злом акаунтів у соціальних мережах – реальна загроза. Використання двофакторної автентифікації, надійних паролів і ретельний вибір підписників – лише деякі із заходів, які допоможуть вам захистити свої дані. Дивіться чергову серію проєкту «Кібербезпека UA» і дізнайтеся, як себе захистити.

Роль мас-медіа у формуванні громадської думки: Як зберегти незалежність мислення

У сучасному світі засоби масової інформації (мас-медіа, медіа)  відіграють ключову роль у формуванні громадської думки. Новини, статті, телевізійні шоу та соціальні мережі стали основними джерелами інформації, з яких люди отримують знання про світ. Вплив мас-медіа на громадську думку є беззаперечним, однак цей вплив не завжди є позитивним або об'єктивним. У зв’язку з цим надзвичайно важливо навчитися зберігати незалежність мислення та розвивати критичний підхід до сприйняття інформації.

Кіберполіція та ДПС попереджають про фейкові листи з шкідливим програмним забезпеченням

Зловмисники надсилають електронні листи про проведення перевірки незаконної діяльності контрагентів нібито від імені філій ДПІ м. Києва. Аферисти закликають відкрити доданий до листа файл, інфікований шкідливим програмним забезпеченням.

Кібербезпека для цивільних та військових: поради кіберполіції у подкасті Сил ТрО ЗСУ

Заступник начальника управління оперативного забезпечення та аналізу Департаменту кіберполіції Віталій Кузьменко провів розмову з військовослужбовцем Сил ТрО ЗСУ Юрієм Мацарським. 

Кібербезпека військовослужбовців: рекомендації кіберполіції та Сил ТрО ЗСУ

В умовах війни кібербезпека стала невід’ємною складовою захисту країни. Кіберполіція України та Сили територіальної оборони ЗСУ об'єднали зусилля, щоби покращити інформаційну безпеку військовослужбовців та підвищити їхню обізнаність в питаннях безпечного використання мобільних пристроїв, месенджерів та захисту від кіберзагроз.  

Deepfake

Deepfake – це технологія, яка використовує штучний інтелект для створення дуже реалістичних фальшивих зображень та відео. Вона базується на нейронних мережах, зокрема генеративно-змагальних мережах (GAN).

«Клацніть посилання та придбайте товар»: кіберполіція попереджає про шахраїв

Зловмисники надсилають у популярних месенджерах повідомлення з пропозиціями легкого заробітку. Схема полягає в нібито популяризації товарів на відомому маркетплейсі шляхом їх купівлі та подальшого продажу на вже підконтрольному аферистам сайті.

«Отримайте виплату від польських партнерів»: кіберполіція застерігає від шахраїв

Українцям продовжують надходити шахрайські повідомлення про можливі грошові виплати. Важливо бути обачними та перевіряти інформацію на офіційних ресурсах.