Портал в режимі тестування та наповнення

Використання соціальних мереж та мобільних додатків

Поділитись:

Поради щодо безпеки під час використання соціальних мереж та мобільних додатків.

 1. Перевірте налаштування конфіденційності для кожного свого облікового запису та впевніться, що всі вони налаштовані як приватні.  Краще подбати, щоб дописи, включаючи фотографії та відео, бачили лише "друзі" або "фоловери", яких ви прийняли. 
 2. Зберігайте в таємниці такі особисті дані, як домашня адреса, адреса електронної пошти, номер телефону та дата народження.
 3. Подбайте про двофакторну аутентифікацію.
 4. Постійно перевіряйте свої налаштування. Майте на увазі, що оновлення програмного забезпечення можуть змінювати налаштування конфіденційності, роблячи їх більш доступними. Тому важливо систематично переглядати ці налаштування.
 5. Будьте уважними до того, якою інформацією Ви ділитеся. Намагайтеся не публікувати те, що може вплинути на Вашу репутацію або те, що хтось може використати проти Вас чи Вашої родини. Перш ніж додати фото, обдумайте, скільки інформації воно містить. Наприклад, чи може хтось визначити Ваше місце перебування, якщо Ви сфотографувались в популярному місці чи біля вікна будинку?
 6. Будьте обережні з опитуваннями та конкурсами. Іноді вони можуть просити надати особисті дані, і, навіть якщо обіцяють привабливі призи, краще утриматися. Часто це може бути шахрайство, пов'язане з викраденням особистої інформації та банківських даних .
 7. Візьміть під контроль служби визначення місцезнаходження (GPS). GPS надає доступ до широкого спектру послуг на основі визначення місцезнаходження для Вашої зручності. Кожен додаток для спілкування чи навіть гра просить отримати дозвіл на те, щоб знати місцезнаходження користувача. Ризик використання GPS полягає в тому, що в чужих руках зібрана інформація про місцезнаходження конкретної людини, яку можна використати для відстеження місцезнаходження. Хтось із доступом до інформації про місцезнаходження GPS може визначити, куди конкретна людина йде, що робить та навіть де проживає. Маємо декілька порад щоб знизити ризики під час використання GPS:

 • Захищайте свої пристрої (смартфони, планшети, комп'ютери) надійними паролями. 
 • Вимикайте служби визначення місцезнаходження, коли не користуєтесь ними.
 • Будьте уважні до ризиків, пов'язаних із додатками. Завантажуйте їх лише з офіційних джерел, таких як Apple Store і Google Play Store.
 • Вимикайте служби геолокації для камери, щоб уникнути геотегів.
 • Регулярно видаляйте історію місцезнаходжень і часто відвідуваних місць на телефоні.