Портал в режимі тестування та наповнення

Безпечні покупки онлайн

Поділитись:

Онлайн-покупки стали звичною частиною нашого життя.

Щороку дедалі більше людей надають перевагу шопінгу в мережі. Для багатьох користувачів це пояснюється зручністю пошуку, економією часу та фінансів. Попри це, багато людей досі бояться купувати в інтернеті. Розвінчуємо популярні міфи про онлайн-шопінг.

Міф №1 «В інтернеті неможливо купити якісні речі»

Справді, ризики натрапити на одяг з неякісної тканини чи купити підробку відомого бренду існують. Але зверніть увагу, що попри ці побоювання, майже кожен другий покупець отримує більше задоволення, шукаючи і дізнаючись про товари саме онлайн, — доводить дослідження від  Bazaarvoice. А відгуки користувачів та відеоогляди надають можливість ознайомитись з якістю товару та обрати найкращий. 

Міф №2 «Онлайн-шопінг потребує багато часу»

Навіть якщо дуже довго обираєте товар, порівнюючи пропозиції різних сайтів, це точно займає менше часу, ніж повноцінний шопінг у магазині чи торговельному центрі.  Щонайменше — не потрібно витрачати час на дорогу, адже можна скористатися кур'єрською доставкою.

Міф №3 «Якщо річ не сподобається мені, я не зможу її повернути»

Оплачуйте покупки лише після того, як отримали та оглянули товар. Більшість сучасних українських онлайн-магазинів передбачають можливість приміряти річ при отриманні замовлення і визначитися, чи підходить вона. Якщо ж ні, просто заповніть заявку на повернення у відділенні пошти.

Міф №4 «В інтернеті дуже багато шахраїв! Я точно потраплю в халепу!»

У мережі часто можна натрапити на шахрайство, і це підтверджує статистика. Близько 46 % українців зіткнулися з обманом в інтернеті. Тому дійсно потрібно бути обачними. Проте шахраїв можна уникнути, якщо дотримуватися простих правил безпечного онлайн-шопінгу:

✅ Перевірте інформацію про товар до покупки 

Уважно ознайомтеся з описом товару чи послуги на сайті. Окрім цього, не соромтеся уточнити, чи є плата за доставку, яка політика повернення товару, чи є на нього гарантія. Пам’ятайте, що є багато сервісів верифікувати справжність товару, наприклад, за допомогою серійного номера смартфона або відсканувавши штрихкод. Якщо купуєте підписку на сайті, дізнайтеся, як часто здійснюється оплата та скільки триває безоплатний (акційний) період користування, якщо продавець пропонує такий.  

✅ Обирайте надійний спосіб оплати

Користуйтеся перевіреними методами оплати, наприклад, прямим банківським переказом, оплатою на самому маркетплейсі або послугою оплати замовлення через сервіси доставки. Не робіть передплату, якщо не впевнені у надійності продавця. А ще краще оплатити товар після його отримання.

✅ Не розголошуйте особисті дані

Ніколи не передавайте код CVV2 (три цифри на звороті картки) та інші дані стороннім особам. Пам’ятайте, що Ваші персональні дані — це твоя власність. Необережне розповсюдження цієї інформації може бути небезпечним.

✅ Надавайте перевагу безпечним сайтам

Початок адреси безпечної вебсторінки матиме початок «https://» і значок замка в адресі сайту — це гарантує захист Ваших даних та говорить про справжність сайту. Окрім того, обов’язково прочитайте відгуки про сайт, зверніть увагу на кількість і частоту публікацій. Якщо сторінка має кілька позитивних відгуків і всі вони розміщені протягом одного-двох днів, віддайте перевагу іншому сайту. Спитайте своїх друзів та знайомих, якими онлайн-магазинами користуються вони.

Самі сайти також піклуються про Вашу безпеку. Деякі маркетплейси після оформлення та оплати покупки не передають гроші продавцеві. Він отримує плату за товар лише після того, коли замовник підтвердить факт отримання товару та його якість. Також популярні платформи відповідально ставляться до відбору продавців. Як саме відбувається цей процес, можна дізнатися на їхніх сайтах. Це займе трохи часу, але Ви точно будете впевнені, що купуєте в надійних і перевірених магазинах.

Тому не бійтеся купувати онлайн! Просто пам’ятайте про обережність та правила безпечних покупок.