Щоб шукати цікаву та корисну інформацію в Інтернеті безпечно, Ви можете використовувати:
1. Пошукові системи. Пошукова система — це комплекс програм і потужних комп’ютерів, здатних приймати, аналізувати й обслуговувати запити користувачів з пошуку даних в Інтернеті.
Для пошуку зазвичай використовують пошукові системи Google, Мета, Duckduckgo.
Кожна пошукова система має свій вебсайт, адресу якого слід ввести в адресному рядку браузера:
Спільними для їхніх головних сторінок є рядок пошуку, у якому користувач за допомогою клавіатури має вводити пошуковий запит — ключові слова або фрази, і кнопка «Шукати» («Пошук», «Знайти» тощо). Ключові слова — це слово або кілька слів, за якими шукають потрібну інформацію.
Щоб скористатися пошуковою системою, потрібно зайти на її вебсторінку, ввести ключові слова в рядку пошуку, що має позначку лупи , і натиснути клавішу «Enter».
Результати пошуку мають вигляд списку посилань. Google демонструє кількість результатів пошуку та час, за який їх було знайдено. Перед видачею результати ранжуються — система визначає цінність кожного зі знайдених ресурсів і впорядковує їх так, щоб найбільш популярні розміщувалися на початку списку.
За допомогою ключових слів можна шукати різні об’єкти — не лише текст, а й зображення, географічні об’єкти на карті, відео тощо.
2. YouTube. На YouTube можна знайти канали людей поважного віку, які переїхали жити до інших країн і розповідають про свій побут. Інтернет дає величезний простір для самовираження. Якщо ж Вам не до душі розповідати про своє життя, то знайти щось цікаве для себе в чужих відео зможе кожен. У розділі «Хобі і стиль» багато інструкцій з рукоділля і не тільки. Також на YouTube є наукові канали — «Популярна механіка», «National Geographic» тощо в розділі «Наука і освіта».
3. Освітні платформи. Наприклад, «Дія.Цифрова освіта», «Prometheus» та інші дають нові знання всім охочим. Якщо раніше на навчання не вистачило часу, то за допомогою смартфона це легко виправити. Утім, здобувати нові знання можна навіть зі старої-доброї «Вікіпедії» та великої кількості енциклопедій, які доступні онлайн.
Щоб навчитися краще шукати інформацію в інтернеті, рекомендуємо переглянути такі освітні серіали на платформі «Дія.Цифрова освіта»:
Ми використовуємо Cookie-файли щоб забезпечити Вам кращу навігацію на нашому веб-сайті. Для отримання більш детальної інформації, перейдіть за посиланням «Політика конфіденційності». Продовжуючи використовувати наш сайт, Ви автоматично погоджуєтеся з використанням даних технологій.
Політика конфіденційності