Шахрайство з передоплатою
Шахраї можуть заманити жертву в пастку, обіцяючи щось в обмін на грошову винагороду. Урешті-решт усе зводиться до наступної схеми: жертва переказує гроші невідомій людині, очікуючи отримати щось більш коштовне, а натомість не отримує нічого або майже нічого.
Шахрайство з переплатою
У випадку шахрайства з переплатою шахраї вдають із себе покупця й роблять своєю мішенню споживачів, що продають товар або послугу. «Покупець» відправляє продавцю підроблену платіжну квитанцію, як правило, ідентичну квитанції добре відомого банку, на вищу суму, ніж заздалегідь узгоджено. Потім шахрай пояснює, чому виникла переплата, і просить продавця зберегти чек і повернути зайві кошти.
Шахрайство з працевлаштуванням
Зазвичай починається з того, що пропозиція роботодавця звучить занадто добре, щоб бути правдою (наприклад, «працюйте вдома та заробляйте тисячі гривень на місяць, без досвіду роботи»), а закінчується тим, що споживач залишається без роботи і грошей. Такі шахраї, як правило, використовують одну з двох моделей:
Шахрайство з лотереями/призами
Зазвичай зловмисники використовують такі схеми:
Шахрайство з орендою майна
Деякі шахраї використовують Інтернет і дошки безкоштовних оголошень для полювання на довірливих покупців або продавців нерухомості. Шахрайство з орендою майна, як правило, має два сценарії:
Афера з надзвичайною ситуацією/рідними
Цей вид обману спрямований на емоційні переживання людини й сильне бажання допомогти тим, хто потрапив у біду. Шахраї телефонують друзям або родичам, видаючи себе за жертву, і змальовують екстрену ситуацію (наприклад, мене заарештовано, мене пограбували, я в лікарні), благаючи про допомогу, тобто грошовий переказ.
Афера з надзвичайною ситуацією може набувати різноманітних форм і масштабів. Наприклад, аферисти телефонують літнім людям, стверджуючи, що це їхній онук або онучка, яким терміново необхідні гроші. Також існує шахрайство із соціальними мережами, коли шахраї зламують облікові записи, а потім надсилають листи друзям з проханням терміново переказати гроші, розповідаючи про травми, арешт тощо. Такі ж афери влаштовують після зламу електронної пошти. Шахраї використовують інформацію зламаних облікових записів для того, щоб зібрати достатньо конфіденційної інформації, і надсилають досить переконливі запити про допомогу.
Шахрайство з онлайн-покупками
Жертвами злочинців стають відвідувачі вебсайтів або користувачі послуг інтернет-аукціонів. Як правило, аферисти використовують такі схеми:
Афера з інтернет-знайомствами
Афера розпочинається досить просто: чоловік і жінка знайомляться в мережі Інтернет. Стосунки розвиваються: вони листуються електронною поштою, розмовляють телефоном та обмінюються фотографіями й нарешті планують зустріч. Але коли стосунки зміцнюються, усе починає змінюватися. Чоловік просить жінку надіслати йому грошей, адже йому необхідно, наприклад, придбати квитки на автобус, щоб відвідати хворого дядька. Перший банківський переказ зазвичай невеликий, але запити починають зростати — його доньці потрібно зробити термінову операцію, потрібні гроші на авіаквитки, щоб нарешті зустрітися, тощо. Шахраї не виконують своїх обіцянок, не дають нічого натомість, а лише крадуть гроші й зникають.
Ми використовуємо Cookie-файли щоб забезпечити Вам кращу навігацію на нашому веб-сайті. Для отримання більш детальної інформації, перейдіть за посиланням «Політика конфіденційності». Продовжуючи використовувати наш сайт, Ви автоматично погоджуєтеся з використанням даних технологій.
Політика конфіденційності